“גם לזה צריך אינסטלטור?”: קידוח יהלום כהכנה לצנרת מדיח, למכונת כביסה וכו’ 

החלטתם לשדרג את הבית ולרכוש מכשירים כמו מדיח כלים או מכונת כביסה?

לפני שאתם בוחרים דגם ודואגים למשלוח כדאי לברר כמה פרטים קטנים אך הכרחיים להפעלתם:

האם יש נקודת מים זמינה עבורם, או שיש צורך בשירותי אינסטלטור להכנת התשתית, ואולי אף בשירות קידוח בטון ביהלום?

 “זו רק מכונת כביסה”, אתם אומרים, מופתעים. “מה פתאום לחפש אינסטלטור במרכז עכשיו? למה אי אפשר פשוט לחבר אותה לחשמל וזהו? ומה בכלל קידוח בטון קשור לכל זה?”.

כן, לפעמים בקניית מכשירים חשמליים מתגלות עלויות נסתרות. במקרים הללו, מדובר על מכשירים המשתמשים בצנרת המים הביתית – מים לכיבוס הבגדים, מים לרחיצת הכלים, ואפילו בר מים. כל המכשירים הללו חייבים חיבור לנקודת מים בכדי לפעול. אם יש אחת קיימת עבורם – מצוין. אם לא, זה כבר מצריך הכנת תשתית מתאימה – כלומר, הזמנת אינסטלטור, לכל הפחות והזמנת חברה לניסור או קידוח בטון במקים משמעותיים יותר.

רגע, מה זו בכלל נקודת מים?

אם עוד לא קראתם את מילון האינסטלציה של מיקי האינסטלטור, אנו מפנים אתכם לחלק השני מתוך שלושה שלו, שמסביר:

נקודת מים (שנקראת גם נקודת אינסטלציה) היא נקודת יציאה של צנרת המים הביתית. למשל: כל ברז בבית צריך חיבור לצנרת המים הביתית, כלומר נקודת מים משלו כדי להתחבר אליה.

כנ”ל ראש הגשם במקלחת, האסלה, מכונת הכביסה וכו’ – כל מכשיר/אביזר שמשתמש במים.

ואם אין לי נקודת מים מתאימה, מה עושים?

קודם כל, לפני הרכישה בדקו האם יש או אין נקודת מים. חשוב להבין שבדרך כלל לטכנאי המתקין מכשיר כמו מדיח או מכונת כביסה בביתכם אין אחריות להתקנת נקודה כזו (גם אם הוא כן עוסק בנושא זה יהיה כרוך בעלות נוספת), ולכן חייבים לברר מראש האם הוא מודע להיעדר נקודת מים, והם צריך להזמין אינסטלטור ברחובות, למשל, כדי לטפל בנושא לפני הזמנת הטכנאי.

לפני הקנייה בררו עם אינסטלטור עד כמה מורכב ויקר להתקין נקודת מים במיקום המיועד עבור המכשיר המיועד.

אם למשל רציתם להניח בר מים על השיש, זה מחייב קידוח בשיש. העניינים מסתבכים עוד יותר כשמדובר על התקנה בממ”ד, המחייבת שמירה קפדנית על הוראות פיקוד העורף לגבי איטום מעברי הצנרת, ובכלל כשיש קיר בטון במקום קיר לבנים רגיל – במקרה כזה האינסטלטור לא יוכל לבצע את הקידוח לבדו, כי בטון מחייב כלי קידוח מיוחדים ועבודה מורכבת ומסובכת יותר.

כאן יש לפנות לחברת קידוח וניסור בטון, שתבצע קידוח בטון למכונת כביסה, למדיח וכו’, בקוטר המבוקש. ישראל אינה דומה למדינות עולם אחרות אשר בהן עובדים הרבה עם אלמנטים של עץ.

בישראל עובדים עם בטון ובלוקים.

ומה יותר מדגיש נקודה זו מאשר ממ”ד?

חדר שכולו קוביה רבועה שכולה יציקת בטון מוחלטת ותפקידה להגן בפני פיצוצים עזים. שימוש רז זה באלמנטים של בטון מחייב, לעיתים, קידוחים. בניגוד לעץ או בניגוד לקידוח דיבל רגיל בקיר ישנם קידוחים משמעותיים יותר. וכאן כאמור לעיל נכנס תפקידם של מקדוחות בעלו מקדחי כוס יהלום בגדלים שונים.

לסיכום:

סוף מעשה במחשבה תחילה ובירור מראש מונע הפתעות לא נעימות! כדי למנוע עוגמת נפש שבה אתם מגלים שהמכשיר החדש שקניתם אינו יכול לפעול ללא תוספת של סכום נכבד עבור הכנת תשתית עבורו, בדקו זאת תמיד מראש:

  • האם המכשיר שבו אתם מעוניינים זקוק לנקודת מים? (שימו לב שמקררים עם מכשיר קרח גם זקוקים לכזו!)
  • האם יש נקודת מים למכשיר במיקום המיועד?
  • אם אין, פונים לאינסטלטור: האם אפשר להתקין כאן נקודת מים? כמה היא תעלה? האם היא מחייבת היערכויות מיוחדות, כמו בהכנה למכונת כביסה בממ”ד או קידוח בטון למעבר צנרת? האם מיקום אחר של המכשיר בבית יוזיל את העלויות?

מיקי לוי – אינסטלטור במרכז, תמיד לשירותכם

להתקנת נקודת מים להכנה למדיח כלים, למכונת כביסה וכו’, בשירות לבבי, מהיר ויעיל, ובמחיר הוגן:

08-9416307 או 052-2217192

2020-07-13T10:47:40+03:00
Call Now Button