המדריך לבחירת סוג אמבטיה לחדר הרחצה

  •  משפצים חדר רחצה או מתכננים אחד בבית חדש?
  • החלטתם לבחור באמבטיה מפנקת?
  • בחירת אמבטיה היא לא רק עניין של עיצוב, יופי ותקציב, וכדאי להכיר את סוגי האמבטיות השונים בשוק – מיקי האינסטלטור עושה לכם סדר.

 מקלחוני זכוכית הפכו להיות הסטנדרט השולט ברוב חדרי הרחצה כיום, ולא במפתיע, בזכות הנוחות שלהם, שפע העיצובים, האופציה לחיסכון במקום והמעבר למקלחות קצרות יותר. עם זאת, מכורי האמבטיה לא יוותרו עליה בתכנון שיפוץ חדר רחצה או בנייתו של חדש – בזכות הפינוק, לפעמים גם בגלל העיצוב (כמו במקרה של אמבטיות פרי סטנדינג יוקרתיות).

כמו בכל בחירת כלים סניטריים, חשוב להכיר את מלוא האפשרויות ולהבין את ההבדלים ביניהן כדי לבחור נכון.

מיקי האינסטלטור – שפועל מזה שנים רבות בתור אינסטלטור ברחובות בשפלה ובדרום גוש דן, כאן כדי להכיר לכם את האופציות הקיימות לבחירתכם.

אמבטיות פח מצופות אמייל

בניגוד לאמבטיות אקריליות הפופולריות, שמייד נדבר עליהן, אמבטיות פח מצופות אמייל היו הלהיט הנפוץ של פעם שכיום עומד בצילן.

הן קלות במשקלן, ונוחות במחיר. הן עשויות פח מאוד דק, ומורכבות על קונסטרוקציית ברזל עם בידוד, ומצופות אמייל. לרוב עובי הפח הינו מילימטר, אולם יש אמבטיות פח עבה, שעובי הפח בהן הוא פי 2-3.5, והן איכותיות בהרבה (המחיר, כמובן, בהתאם).

אמבטיות פח הן עמידות למדי, אך ברבות השנים האמייל יכול להישחק, ואם הוא נפגע ממכה חזקה מאוד הוא עלול להינזק ואז לחשוף את הפח לקורוזיה.

עם זאת, כדאי לדעת שאמבטיית פח מצופה אמייל ישנה ובעלת בלאי ניתנת לחידוש שיחזיר לה את יופייה, מבלי להחליף את כולה – למעשה, מבלי לפרק אותה. זאת בתהליך המכונה “הלבשת אמבטיה”, עליו תוכלו לקרוא כאן באתר.

 

אמבטיות אקריליות

סוג האמבטיה הכי פופולרי כרגע בשוק. הן עשויות מחומרים פלסטיים לא מחלידים בשילוב פיברגלס במבחר עיצובים גדול.

גם אותן כדאי להתקין בתוך קונסטרוקציית מתכת, עם בידוד פוליאוריתן מוקצף. יתרונותיהן: עמידות, לא מחלידות, פשוטות להתקנה ולתיקון (במקרה של שבר), ואפילו קל להתקין בהן ג’קוזי.

 

אמבטיות יציקה (או אמבטיות יצוקות)

כמו אמבטיות הפח, גם אלו הינן סוג אמבטיה ותיק, אפילו ותיק מאוד. הן עשויות ברזל יצוק עבה, שגם הוא מצופה באמייל.

בגלל השימוש בברזל ועוביו הן חזקות מאוד וגם כבדות מאוד, ונחשבות מאוד עמידות (הן כן רגישות לחומצות). גם להן ניתן לבצע הלבשת אמבטיה כשרוצים לחדש אותן אחרי שימוש של שנים רבות.

 

סוגי אמבטיה שונים מבחינת עיצוב/צורה

הסוגים שציינו הן אמבטיות מחומרים שונים, אך אפשר גם לדבר על סוגים שונים באופן ההתקנה. אולי המפורסמת ביותר כיום היא אמבטיית פרי סטנדינג – להיט במגזיני עיצוב בשנים האחרונות.

כפי שמעיד השם, מדובר על אמבטיה העומדת לבדה ולא מוצמדת לקיר, בין אם היא ניצבת על רגליים מסוגננות או פשוט מונחת על הרצפה.

סוג עיצוב זה מתאים יותר לחלל גדול, הוא מאוד בולט בשטח, ומצריך התאמת צנרת ואינסטלציה. לחדרי רחצה קטנים יותר, עדיף ללכת על אמבטיה שקועה או בנויה.

 

זקוקים לשירותי אינסטלטור ברחובות, בראשון לציון, במודיעין ובכל אזור השפלה ודרום גוש דן עבור שיפוץ חדרי אמבטיה או להתקנת כלים סניטריים?

חייגו אל מיקי האינסטלטור: 052-2217192 או 08-9416307

2020-07-13T10:44:17+03:00
Call Now Button