מיקי האינסטלטור מסביר מהיא חשיבות איטום הבניין המשותף מבחוץ מפני נזילות

או: איך לייצר רווח לטווח הארוך?

נזילות? עובש? חדירת מים? סדקים והתנפחויות בקיר?

כולנו עברנו את זה, במיוחד בימים גשומים. ישראל אמנם התברכה במזג אויר שמשי ונעים, אך ברוב האיזורים בארץ ישנו גם גשם שתוצאותיו עשויות להיות הרסניות.

אז מה אפשר לעשות?

מלבד לתקן נקודתית את התקלות, אפשר לחשוב עם פתרון לטווח הארוך והוא איטום חיצוני של הבית או הבניין בו אתם גרים. חובה להתייעץ עם אינסטלטור שמבין עניין וזה מה שיומלץ כאן.

זאת אמנם הוצאה כספית שלא כדאי לזלזל בה, אך היא חשובה עד מאוד. מיקי האינסטלטור מסביר מה הקשר בין איטום הבניין המשותף או הבית הפרטי מבחוץ לעליית ערך הדירה שלכם ולחסון לטווח הארוך.

איטום קיר לבית דירות משותף

הרוב קובע

ברוב במקרים תצטרכו כמובן את הסכמת ועד הבית או רוב בעלי הדירות ואת התגייסותם הכספית. אך אין ספק שהדבר כדאי. בית אטום יראה גם טוב יותר מבחוץ, ומלבד העובדה שעמיד יותר ללחות וגשם, יקרוץ בעיניי קונים פוטנציאלים לכשתרצו למכור את דירתכם.

נוסף על כך, לא תצטרכו להוציא כסף מיותר על תיקונים לאורך הזמן. איטום כזה מחזיק כמה שנים טובות אומר מיקי – אינסטלטור ברחובות.

כיצד נעשית העבודה

ראשית, זוהי עבודה מורכבת  לאנשי מקצוע בלבד. בבתים משותפים (בניינים רבי קומות) העבודה תעשה ברוב המקרים בצורת סנפלינג (גלישה על גבי הקיר) ובבתים פרטיים לא בהכרח. לכן הקפידו לבצע סקר שוק אך לא להתפשר על איכות האיטום כי זה עלול לעלות לכם יותר בעתיד.

עבודה ב-2 שלבים

שלב 1:

איטום הראשוני הוא של סדקים וחורים שאליהם מוחדר חומר פוליאריתני ואקרילי (תלוי בסוג הסדק וגודלו).

שלב 2:

איטום של הקירות החיצוניים תלוי בסוג הקיר. קירות שיש ואבן יאטמו על ידי צביעתם בחומר פוליאוריתני שקוף וקירות טיח יאטמו על ידי צביעתם בצבע שליכט גמיש.

כל בית צריך מרפסת (אטומה לגשמים)

האיטום יכלול גם איטום מרפסות ומעקות, שכן בלעדיהם לאיטום החיצוני אין טעם. מי גשמים עשויים לחלחל דרכם ולהגיע לפנים הבית.

לסיכום

בשביל השקט הנפשי שלכם, וכדי לא להתעסק במהלך השנה עם מלחמות בעובש ובנזילות – נצלו את הימים החמים האחרונים של השנה לביצוע איטום חיצוני של הבניין שבו אתם גרים.

ואם אתם זקוקים לייעוץ מקצועי – זכרו שאני כאן עבורכם.

2017-11-05T16:00:08+00:00
Call Now Button