אינסטלטור רטיבות תת רצפתית – טיפים של מיקי השרברב

מיקי האינסטלטור מספר לכם על בעיית אינסטלציה בלתי סימפטית שיש לקוות שלא תיתקלו בה: רטיבות תת רצפתית. במדריך זה תגלו איך לזהות בעיית רטיבות קיימת מתחת לריצוף בביתכם ומהם הפתרונות האפשריים עבורה במקרה שכזה.

בעיות רטיבות הן עניין שכיח בעבודתו של אינסטלטור ממוצע. ישנן כאלו קלות לפתרון – עניין של כמה דקות עבודה על אסלה דולפת – וישנן כאלו המחייבות טיפול הרבה יותר ארוך, קשה ומסובך. ההבדל הוא לא רק בגודל הדליפה, אלא בעיקר בגישה אל מקור הבעיה. כשברז דולף בגלל בעיה הניתנת לגישה מהירה הפתרון מהיר. אך כאשר בעיית הרטיבות נגרמת מצינור שהתפוצץ מאחורי קיר לבנים או מתחת לריצוף היקר, אתם בבעיה קשה.

היום נלמד על רטיבות תת רצפתית – כאשר תקלה או נזק כלשהם בצינורות החבויים מתחת לריצוף גורמים לדליפת מים ולרטיבות מתחת לאריחי הרצפה, ההולכות ומתגברות, עד לגרימת נזק לתשתיות שונות במבנה.

איך מזהים בעיית רטיבות תת רצפתית?

הבעיה המרכזית באיתור נזילות שכאלו הינה שהן קורות מתחת לפני השטח, תרתי משמע. קל לראות מול העיניים כשברז דולף, אולם כשהבעיה מתרחשת מתחת לרצפה לרוב לוקח זמן רב בטרם היא צפה על פני השטח, ועד אז נזק כלשהו כבר נגרם בשטח.

הסימנים הראשונים לרטיבות תת רצפתית יכולים להיות:

• הופעת רטיבות במקומות שונים ברצפה או בקרבתה – למשל במשקוף או מעל לפנלים שמקיפים את הריצוף.
• סימנים ושינויים בריצוף – בגוון, בחיבורים בין המרצפות וכן הלאה.
• לפעמים הרטיבות ניכרת לא ברצפה אלא במקום אחר, כי הבעיה התפשטה הלאה – אינסטלטור ברחובות מיומן (במקרה של מיקי) יוכל לאתר את המקור.

זה הזמן להזמין איתור נזילות מקצועי

כאמור, הבעיה הקשה ביותר היא להבין מאיפה התחילה הנזילה. למרבה המזל יש כיום מכשור מיוחד המאפשר איתור רטיבות תת רצפתית באמצעות קרינה תת אדומה (קרינת חום), וכך מסוגל האינסטלטור למצוא את שורש הבעיה מבלי לפרק את המשקופים, הפנלים והריצוף רק כדי לגלות שתחילתה של התקלה היא בכלל בצד השני של החדר.

ברגע שהמצלמה התרמית לאיתור נזילות מגלה היכן מתחילה הרטיבות, יוכל האינסטלטור להציע פתרון בדמות ייבוש, תיקון, החלפת הצנרת וכן הלאה. למרבה הצער, לא פעם בגלל היקף הבעיה נדרש פירוק של לפחות חלק מהריצוף ואחר כך הרכבתו מחדש בגמר התיקון והייבוש – אולם זה תלוי ברמת הרטיבות ובגודל הצרה.

איזה נזק עלולה לגרום רטיבות תת רצפתית?

כאשר נוצרת נזילה מתחת לריצוף, למים בעצם אין מוצא החוצה. הם נותרים במקום, בשלולית ההולכת וגדלה, ואינם מתאדים או מתייבשים. אי לכך הם מתחילים להתקדם ולחלחל לתשתיות נוספות בבית: הטיח בקירות, הפנלים, המשקופים וכו’. הריצוף עלול להינזק אף הוא, במיוחד אם מדובר בריצוף הרגיש לרטיבות כגון פרקט.

מהקירות הרטיבות עלולה להתפשט אל ארונות הצמודים אל הקיר ואל תוכנם, ומהרצפה שלכם אל התקרה של השכן בדירה שמתחת. בל נשכח כי הקירות מכילים גם תשתיות נוספות כגון כבלי חשמל הרגישים למים.

ברגע שמתגלית הבעיה יש לטפל בה במהירות כדי למנוע מיד את התפשטות הרטיבות וגרימת נזק נוסף. בעיה שאינה מטופלת לאורך זמן עלולה גם ליצור עובש מסוכן ולפגוע בהיגיינה ובתברואה במבנה.

חוששים שיש לכם בעיית רטיבות תת רצפתית? סובלים מבעיות איטום במקלחת העלולות ליצור רטיבות שכזו?
זה הזמן לקרוא לאינסלטור מיקי, שרברב מוסמך ועתיר ניסיון באיתור נזילות ובפתרונן.

חייגו למיקי עכשיו: 052-221-71-92

2017-06-21T15:53:04+03:00
Call Now Button