מיקי האינסטלטור עושה סדר בצנרת – האם ומתי כדאי להחליף צנרת אינסטלציה?

אחד החששות הגדולים ביותר של כל בעל בית שמשפץ אמבטיה או מקלחת היא שיבוא הקבלן, ירים את הבלטות (מרצפות) ויקבע נחרצות “צריך להחליף את כל הצנרת”. לעיתים אנו גם חוששים מפני נזילה פנימית שלא נראית לעין ואינה מברז דולף, שתוביל לקביעה כזאת.
אז אני כאן כדי לעשות קצת סדר ולהפיג חששות. מתי ומדוע חשוב להחליף את כל המערכת וכיצד ניתן להמנע מכך?

עסק יקר

החלפת אינסטלציה היא עסק יקר ועשוי להוביל לשיפוץ גדול יותר בבית שכן כולל הרמת את המרצפות, לעיתים עד המטבח וכולל אותו. אך ניתן לחסוך אותו באמצעות שירותיו של אינסטלטור מומחה.

מהי צנרת באופן כללי?

צנרת מורכבת מצינור אחד שתפקידו להעביר את המים מצינור המים המרכזי אל הברז ומצינור נוסף שתפקידו לנקז את המים אל הביוב. הצינורות עוברים מתחת לרצפה ולכן החלפתם כרוכה בעבודה לא פשוטה.
ככלל, הצנרות הישנות עשויים מתכת מה שעשוי לגרום לחלודה ברבות השנים שמיירת סדקים ושברים בצינורות. חלודה תתבטא בדרך כלל במים צהובים שיוצאים מהברז. הצנרות החדשות עשויות פלסטיק, פוליאתילן ואלומיניום. כל סוג צנרת בעל מאפיינים אחרים שבעל המקצוע ידע להתאים אל חדר האמבטיה שלכם.

נזילה זה רע

במקרים של נזילה וירידת לחץ מים יש אינסטלטורים שיקבעו שצריך להחליף את כל הצנרת. אך לא כך הדבר! ישנם מקרים רבים של נזילות שניתן לאתר מרחוק ולטפל בהם באמצעות טלאי שמונח על החור עצמו. מדובר בפתרון חדשני של מצלמה שמוחדרת אל הצנרת ועוקבת אחר המתרחש עד מציאת הנזילה.
כך תוכלו לחסוך הוצאה גדולה ומיותרת.

לסיכום

בכל מקרה כדאי להעזר בשירותיו של אינסטלטור מומחה, שידע לאתר נזילות ולחסוך לכם החלפת צנרת. יש להעזר בשירותיו של מקצוען שמכיר את סוגי הצנרות לבוריין וידע להתאים לכם צנרת חדשה במקרה הצורך.
במקרה של החלפת צנרת יש לערוך בדיקת לחץ מים מקיפה ולוודא שהמערכת החדשה תקינה. ובהצלחה!

2017-10-22T16:28:16+00:00
Call Now Button