לפני שמזמינים אינסטלטור: כך תתמודדו עם ברז דולף

לא כל נזילה בברז מחייבת חיפוש מהיר של אינסטלטור במרכז – לשירותכם מדריך קצר: למה הברז מטפטף?

מה יכול לגרום לנזילה?

האם ניתן לתקן את הבעיה באופן עצמאי, ומתי כדאי לפנות לאיש מקצוע?

זה מתחיל בקטן:

טיפה אחר טיפה. קולות חלשים של טפטוף מהברז. הרעש החוזר על עצמו יכול לשגע חלק מהאנשים, אבל אם הכיור רחוק מהעין ומהאוזן או שהטפטוף חלש מאוד, פעמים רבות אנשים נוטים לדחות את הטיפול בבעיה למחר, למחרתיים, לעוד חודש – רק שבינתיים טיפה אחר טיפה מצטברות לבזבוז מים מיותר ומרגיז, גם מבחינה אקולוגית (כי חבל על כל טיפה בארץ מדברית כשלנו!) ולעתים גם מהבחינה הכלכלית בדמות חשבון מים מוגדל.

לכן אל תזניחו ברז דולף גם אם הנזילה מועטה לכאורה – הוא אולי לא נראה כדורש פתרון מיידי כמו הצפה לאחר סתימת שורשים בביוב, נזילה בשירותים וכו’, אבל מנגד, לפעמים קל יותר לפתור את הבעיה אפילו בעצמכם, עם מעט חוש טכני. אז לפני שאתם הופכים את הבית בחיפוש אחר מספר הטלפון של אינסטלטור בשפלה, הנה הסבר קצר כיצד להתמודד עם דליפה בברז.

כל הסיבות לברז דולף

נזילה מהברז מתרחשת מסיבות רבות ושונות, למשל:

  • התרופפות חיבור הברז לקיר
  • שחיקה או התפוררות של גומיית האטם כתוצאה מבלאי
  • צירים משוחררים שבגללם ידיות הברז לא נסגרות היטב
  • בלאי בפנים הברז – קורוזיה (חלודה), אבנית וכו’

לעתים מדובר בבעיה שקל לתקן, לעתים אפשר להחליף גומיית אטם וזהו, אך לפעמים יש צורך בהחלפת הברז כולו. אם אינכם מרגישים בטוחים לטפל בבעיה לבד, חפשו אינסטלטור מיומן לביצוע המשימה.

כמובן, אם מדובר בנזילת מים רצינית, ייתכן שמדובר בבעיה מורכבת יותר, המצריכה טיפול מידי איש מקצוע.

מה עושים עם נזילה בברז?

קודם כל, בדקו מאיפה הברז מטפטף – האם זה מהפיה, מהידית, מהבסיס וכו’. לאחר מכן בדקו האם מדובר בהתרופפות חיבור שאפשר לסדר במגע קל לחיזוק או הפעלת לחץ בלבד: למשל החיבור לקיר.

זכרו: לפני שמתחילים לפרק חלקים, חשוב לסגור את ברז המים הראשי לבית, וגם את ברז ההזנה לאותו כיור (נקרא גם ברז ניל, ממוקם מתחת לכיור).

אם החלטתם להזמין אינסטלטור, עדיין כדאי לסגור את ברז ההזנה עד להגעתו, כדי למנוע את בזבוז המים מהטפטוף עד תחילת התיקון.

אם הדליפה בברז היא מהידית, רצוי להחליף את ראש הברז. אם היא נובעת מהחיבור בין גוף הברז לצווארו, יכול להיות שהמקור הוא בגומיית האטם או בבעיות בסגירת הציר.

אם הבעיה בגומיית האטם: הבריגו את הברז לפירוקו (ידנית או במפתח שוודי) ובחנו את הגומיה – אם היא שחוקה או קרועה, צריך להחליף אותה.

לפעמים היא רק מלוכלכת מאוד וזקוקה לניקוי. בשביל להחליף גומיית אטם לברז יש לרכוש חדשה לפי דגם הברז הקיים (כדאי להביא את הגומייה הקיימת לחנות כדי לבדוק שהחדשה הינה בעלת גודל זהה). עלותה של גומיית אטם הוא שקלים בודדים. חשוב בגמר ההחלפה לוודא שסגרתם הרמטית את הציר.

אם הדליפה היא בין הגוף לצוואר ונובעת מבלאי של חלודה: זמן להגיד שלום לברז ולהחליף בחדש.

אם הבעיה היא בידית/ראש הברז: שחררו את הבורג המחבר את הידית ופרקו את ראש הברז (במפתח שוודי). החליפו גם את הגומיה וגם את ראש הברז.

חשוב:

אם אינכם בטוחים מה לעשות – התקשרו אל מיקי האינסטלטור לקבלת פתרון מקצועי, יעיל ואיכותי במחיר הוגן, והדליפה בברז תהפוך במהרה להיסטוריה נשכחת.

2020-07-13T10:52:29+03:00
Call Now Button