מיקי האינסטלטור מכין לכם את הבית לקראת החורף או: איך להימנע מהצפות מים וביוב בימים הגשומים

תיכף מגיע חורף. מדינתנו התברכה בלא מעט ימי גשם (בשנים שאינן בצורת), שעשויים לגרום למטרד מאוד לא נעים בדמות הצפה בדירה או בבניין המשותף שלכם. מה עושים? אל דאגה, עם קצת תחזוקה ומחשבה קדימה אפשר להימנע מהוצאות מיותרות, ומהרס של חפצי ערך.

לפעמים הנטייה לחסוך בכסף עלולה לעלות לנו הרבה יותר משחשבנו. מדוע? משפני ששאיבה ותיקון הצפות בבניינים משותפים ובחניונים יכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים שחלקם תצטכו אתם, כדיירי הבניין, לשלם.

אז מה כדאי לעשות?

מיקי השרברב, אינסטלטור ברחובות והשפלה, מציע כמה טיפים להימנעות מהצפות בימי החורף:

תחזוקה, תחזוקה ושוב תחזוקה

לקראת החורף, ולפחות פעם אחת בשנה, חשוב לבדוק שמערכת הניקוז תקינה וקווי הביוב עובדים כמו שצריך. על בעל המקצוע לוודא שמכסי הביוב תקינים ולא חודרים דרכם מים.

יתרה מכך, בחניונים תת קרקעיים ישנן משאבות מי גשמים שחייבים לוודא את תקינותן בכדי למנוע הצפות, ולצערנו היו כבר כאלה בישראל והן היו רבות.

לא כל בעלי המקצוע עושים בדיקות תקינות כאלה ולכן יש לוודא זאת מראש בשיחת הטלפון הראשונית.

הצפה בבית – מיקי השרברב אינסטלטור מומחה לשירותכם

לזרוק או לא לזרוק – חד משמעית לא לזרוק!

לא רק גשמים וסחף עלולים להיות בעיתיים אלא גם התנהגות יומיומית של דיירי הבניין. השלכת מגבונים, שומנים ופסולת היגיינית לאסלה ולכיורים מסוכנת אף היא.

כדאי מאוד להימנע מכך כדי לא לגרום לסתימה והצפה, עבור כולם וגם עבור הסביבה. מגבנונים הם רעה חולה ידועה וגורמים לאורך זמן לסתימות הדורשות שטיפות קווי מים בלחץ ושירותי משאית ביוב – ביובית. מקרה שחוזר על עצמו בבניינים משותפים, הוא חיתולים שנזקים לניאגרה. אותו שכן שהשליך חיתול לניאגרה חשב כי הוא “שיגר ושכח”, אך לא ולא. הוא שיגר, אך דיירי הבניין לא ישכחו כל כך מהר. ידוע כי החיתול הוא אוגר נוזלים בהגדרתו. כל כן, תוך שניות לא רבות הופך החיתול למחסום של ממש בצנרת הבניין ותיקון שכזה הוא מורכב ויקר מאוד.

שורש הבעיה – סתימות שורשים

מפתיע אבל עצים וצמחים עלולים להיות הרסניים כשזה מגיע למערכות ביוב. השורשים שלהם עלולים לחדור אל בריכות ביוב לא תקינות מבחינת איטום. בעל מקצוע מנוסה יתחיל בטיפול נקודתי ואם זה לא יצליח לעיתים תצטרכו לממן את החלפת הצנרת כולה. קו צנרת שלם!

גשם גשם משמיים

כדי למנוע את חדירת הגשם יש להקפיד על איטום ותחזוקה של הגג. זכרו שלמים יש כוח רב ומספיק חלק קטן שאינו אטום דיו כדי שהמים יחלחלו פנימה ויחלישו את הבניין כולו. מדובר על פגיעה של ממש במבנה לאורך שנים – ברזל בשלד הבניין שמחליד, בלוק ואבן שמתפוררים וכן הלאה.

קר כקרח

בימים בהם הטמפרטורות צונחות, מים שקופאים בצינורות עלולים לגרום ללחץ רב שיסדוק את הצינור ויוביל לפיצוץ. קרח מתרחב יותר ממים במצב נוזלי ולכן בימים כאלה כדאי מדי פעם לפתוח את הברז ולתת למים לזרוק כדי שלא יעמדו בצינורות. יש כאלו המשאירים זרימת קילוח דק לאורך כל הלילה בברזים בבית ובעיקר באזורים בהם יש קרה בלילות.

ניקוי מרזבים ופתחי ניקוז

תקלה קלאסית נגרמת בשל חוסר תשומת לב בניקוי המרזבים ופתחי הניקוז בבית הפרטי ובבניינים משותפים. חובה לנקות את המרזבים מעלים ולכלוך וכן חובה לחשוף ולנקות את כלל פתחי הניקוז שהתמלאו בעלים, זרדים ושאר לכלוכים שהתצטבו בימי הקיץ.

לסיכום

אף אחד לא מוכן להצפה בבית או מחוצה לו. לא נעים להתעורר בבוקר אל ספה ושולחן אוכל ששטים להם בתוך ביצה או אל הרכב שלך צף במים עכורים בחניון.

אבל כמו שאנחנו לא מוכנים לזה, אנחנו יכולים למנוע את זה. אם מקור הסתימה הוא מנקודת ניקוז בתוך דירה ספציפית האחריות ועלות התיקון על הדייר. אם מדובר בבעיה בקו ביוב של כל הבניין, על כל הדיירים לשלם.

בכל מקרה, התנהגות אחראית באופן יומיומי ומחשבה על העתיד הקרוב עשויה לחסוך לכם כאב ראש לא קטן והוצאות גדולות.

למידע נוסף צרו קשר עם מיקי אינסטלטור ברחובות והסביבה בטלפון: 052-2217192

2017-11-05T16:18:09+00:00
Call Now Button