טיפים של מיקי האינסטלטור על הרטיבות בקירות הבית

עם בוא החורף עלינו לטובה, החלטתי להפשיל שרוולים ולכתוב לכם כמה עצות על נזילות עקשניות, אותן רטיבויות שמבצבצות בכל חורף מחדש בחלק גדול (מאוד) מהבתים בישראל.

ובכל חורף אותו הסיפור. מתחילה קטן, אחר כך גדלה, וככל שמתעלמים ממנה, ככה הולכת ונעשית בעייתית יותר. כשמדובר בנזילות מים, רטיבויות וכתמי עובש, הם תמיד מתחילים בנקודות קטנות ותמימות לכאורה על הקיר או התקרה. עם זאת, הנקודה הזאת עשויה לגדול מיום ליום שכן למים יש יכולת עבירות חזקה ביותר והם לא נחים, במיוחד בימים גשומים כמו בחודשים אלה.

אם כך, תמיד תחשדו בנקודות “לכלוך” קטנות העשויות להעיד על נגע עובש, על קילוף טיח או שינוי צבע של קיר או תקרה, וכמובן התנפחות של קירות או תקרות. בדרך כלל אם יהיה צבע לרטיבות היא תהיה חומה.

אין הרבה מבנים חפים מנזילות ורטיבות. גם בתים חדשים ודירות “מקבלן” חולות במחלות האלה. לכן זיהוי מוקדם, התייעצות עם גורם מוסמך באינסטלציה, יכול לחסוך זמן וכסף וכמובן עוגמת נפש. בכל זאת, מדובר בבית שלכם.

הנה כמה אפשרויות של מקור הרטיבות:

שיבוש בניקוז

מסילות החלונות או המרזבים יגרום לרטיבות בפנים המבנה. פנו אליי, מיקי האינסטלטור, לסיוע בתכנון זוויות ניקוז נכונות.

איטום לקוי בגג הבית או הבניין

הקפידו על יריעו ביטומניות ואיטום טוב ואיכותי של גג הבית או הבניין למניעת חדירת מים והחלשת המבנה כולו.

נזקי צנרת

בדירתכם או אצל השכנים עשויה להביא לרטיבות גם כעבור זמן מה לאחר הטיפול בה. במקרה כזה יש ליצור עמי קשר, מיקי האינסטלטור, ואני אאתר מייד את מקור הנזילה, ואעצור אותה באופן מיידי.

רטיבות רצפתית

שמקורה בפיצוץ צנרת יכולה לתפס גם על הקיר ולפגוע גם בו. אני, מיקי האינסטלטור, אאתר את מקור הנזילה ואטפל בו.

חיפוי קירות לקוי

הוא מקור מיידי לרטיבות שכן עם בוא הגשמים ניתן לראות מיד היכן הקירות אטומים והיכן לא. בעל מקצוע וחומרים איכותיים יסייע למנוע תופעה כזאת.

חדרים רטובים

מטבעם כגון חדרי אמבטיה ושירותים יכולים לגרום לתופעות של רטיבות בקיר. יש להשתמש בצבע מיועד נגד רטיבות ולאוורר חדרים אלה כמה שיותר במיוחד בימים גשומים וקרים.

זה ממש לא בריא!

כל אלה הם רק הגורמים לרטיבות. מלבד ההשלכות האסתטיות הברורות שנראות לעין, שכן אין מכוער ודוחה מקיר מלא עובש ורטיבות בסלון או בחדר מרכזי אחר. מלבד זה – שימו לב, רטיבויות כאלה מייצרות פטריות שיש להן השלכות בריאותיות על הנושמים אותן. במיוחד כשמדובר בילדים, בקשישים, בחולי אסתמה או ברונכיט. מדובר על מרבצי חיידקים ונבגים שלאורך זמן עלולים להגיע לצורך לפנות את הבית מיושביו בשל הסכנה הבריאותית שבו.

מילת סיכום

היום ישנם אמצעים טכנולוגיים מתקדמים המסייעים לאיתור מיידי של מקור הנזילה ממש כמו בניתוח כירורגי. אני, מיקי האינסטלטור, עושה שימוש באמצעים טכנולוגיים חדשניים כגון סיב אופטי ומצלמות צנרת, ומצלמות תרמיות, אשר מאתרות את הנזילה בתוך הקיר ללא צורך בחדירה לתוכו. מדובר במצלמות ואביזרים שמוצאים הבדלי טמפרטורות ובכך מאתרות את הנזילה.

לכן זכרו – רטיבות היא אויב מסוכן למבנה עצמו ולשוהים בו. אם נתקלתם בנזילה צרו עמי קשר, מיקי האינסטלטור ב 052-221-71-92

2019-03-07T02:46:14+00:00
Call Now Button