החלפת גוף חימום בדוד חשמל או בדוד שמש 

בעיות בדוד? רוב הסיכויים שמקורם בחלק הנוטה ביותר לקלקולים ולתקלות בדודי חשמל או שמש – גוף החימום. מיקי האינסטלטור מסביר מהו בעצם גוף החימום, מה קורה כשהוא מתקלקל, והאם אכן החלפת גוף חימום בדוד היא דרך הפעולה הנכונה ביותר.

 דוד החשמל או השמש הוא המרכיב החשוב אך הנסתר מהעין בחדר הרחצה שלכם, ובכלל בבית: הדוודים מספקים מים חמים לשטיפת כלים, למקלחת, לכביסה ועוד. לרוב הם מבצעים את תפקידם נאמנה, מבלי שנחשוב עליהם, אך פעם בכמה שנים זה קורה – תקלה שמצריכה לשלוף מספר טלפון של אינסטלטור ברחובות, כדי להשיב את המים החמים אל הבית כסדרם.

הכירו את גוף החימום של הדוד

בתור אינסטלטור ותיק, מיקי יכול להעיד שרוב הבעיות בדוודים קשורים בגוף החימום שלהם. תפקידו במערכת הוא בדיוק מה שמשתמע משמו – חימום המים בדוד, על ידי הפיכת האנרגיה הנכנסת לדוד לחום.

גוף החימום של הדוד יושב בתוך המיכל על מה שאנו, אינסטלטורים, מכנים בשם העממי “פלאנג'”. בעברית צחה קוראים לו “אוגן”. זהו סוג של תושבת ברזל שעליה מורכב לא רק גוף החימום אלא גם התרמוסטט של הדוד.

הסיבה שכל כך הרבה אינסטלטורים במרכז מציעים שירותי החלפת גוף חימום בדוד חשמל או שמש היא כי זהו, כאמור, החלק שהכי נוטה להתקלקל. מדוע? כי הוא יושב בתוך המים, והמים בישראל מלאים באבנית שנוטה לשקוע ולהצטבר עליו. כשההצטברות של האבנית רבה, היא מבודדת וחוצצת בין גוף החימום למים, כך שהחימום פחות יעיל ויותר מתאמץ, ולעתים המאמץ גורם לשריפה ולהשבתת גוף החימום.

מה קורה כשגוף החימום מקולקל?

כשיש בעיה בגוף החימום, יכולים לצוץ מספר סימפטומים שמצביעים על כך שהגיע הזמן להזמין אינסטלטור: החימום יכול להפוך לפחות יעיל ולהרבה יותר אטי, ולפעמים קורה שממש נוצר קצר חשמלי זמן קצר אחרי שמפעילים את הדוד.

אינסטלטור יוכל לבדוק האם אכן מדובר בבעיה בגוף החימום, או תקלה אחרת במערכת (נזילה מהדוד, למשל).

מה עושים כשגוף החימום מקולקל? האם אפשר לתקן אותו?

הכי פשוט וקל לבצע החלפת גוף חימום בדוד בחלק חדש. אין טעם לנקות ולנסות לתקן את החלק הישן, זה לא נהוג, ומאחר ומדובר על חלק יחסית זול אך מהותי במערכת יקרה ועל הליך מהיר וקל, עדיף להחליף. שימו לב שלעתים לא מספיק לבצע רק החלפה של גוף החימום – לפעמים האינסטלטור יגלה שהבעיה התרחבה גם לפלאנג’, שעמוס באבנית ובחלודה, וצריך להחליף את כולו, עם גוף החימום והתרמוסטט שעליו.

בעיות בדוד? אין לכם מים חמים? פנו אל מיקי לוי – אינסטלטור בראשון לציון, ברחובות, בגדרה, בחולון, באשדוד ובשאר ערי ויישובי השפלה ודרום גוש דן. שרברב ותיק לשירות מעולה, יעיל, מהיר ולבבי באחריות ובמחיר הוגן!

להזמנת אינסטלטור חייגו עוד היום: 052-2217192 או 08-9416307

2019-05-17T16:28:30+03:00
Call Now Button