הכל מתחיל מהראש: ניקוי ראש מקלחת סתום

כל הטיפים של מיקי האינסטלטור לטיפול קל ומהיר בבעיית ראש מקלחת סתום (טוש / דוש סתום) ובמניעתה – כל כך פשוט שגם בעלי הידיים השמאליות יוכלו לבצע בקלי קלות!

לא על כל בעיה קטנה בחדר האמבטיה חייבים לרוץ ולאתר מספר טלפון של אינסלטור בראשון לציון, למשל, גם אם החוש הטכני שלכם אינו מפותח במיוחד. במאמר זה יסביר מיקי, אינסטלטור בשפלה ובדרום גוש דן, כיצד להתמודד בצורה נוחה ופשוטה עם בעיה קטנה ונפוצה למדי: ראש טוש  / דוש סתום במקלחת. יותר מכך – העצות במאמר זה יאפשרו לכם למנוע מלכתחילה בעזרת תחזוקה מהירה מעת לעת את בעיית סתימת ראש המקלחת.

אם לאחרונה במקלחת הטוש אינו מתפקד כרגיל – משפריץ לכיוונים שונים, זרם המים אינו יוצא באחידות מכל החורים בו, או שיש בעיית לחץ מים במקלחת עם זרזוף דל, וכן הלאה – כדאי לטפל בבעיה במקום לתת למצב להמשיך ולהתדרדר. אל דאגה, זה לא מחייב הזמנת אינסטלטור או ידע באינסטלציה, ואפילו לא ציוד אינסטלציה מתקדם עבור פתיחת סתימות בבית, רק כמה אמצעים זולים שיש לכולם בבית כמו מלח לימון או חומץ. באמת, מכל הסוגים של פתיחת סתימות אינסטלציה, זו הכי פשוטה לביצוע.

איך נגרמת סתימה בטוש / דוש?

המים הטבעיים בישראל מכילים יחסית לא מעט אבנית, שהיא מעין משקע סלע גיר המצוי במים. אם יש לכם קומקום חשמלי, בוודאי הבחנתם בשכבה הדקה הלבנה שמצטברת בתוכו אחרי כמה חודשי שימוש – זוהי האבנית.

גם בראש המקלחת מצטברת אבנית, ועם הזמן היא סותמת את החורים מהם יוצאים המים.

מה עושים? איך פותחים את הסתימה?

פשוט מאוד, אין צורך להחליף ראש מקלחת ואף לא לאתר אינסטלטור מומחה לשם כך. רק לבצע את הצעדים הבאים:

  • מפרקים את ראש המקלחת הסתום בזהירות, בסיבוב.
  • משרים את ראש המקלחת בסתימה לניקוי מאבנית: אפשר להכין תמיסת מלח לימון, לקנות חומר מיוחד של פתיחת סתימות אבנית, אבל הכי פשוט ובטוח להשתמש בחומץ – אותו חומץ לבישול שיש בבית. ממלאים קערה או קופסת פלסטיק בחומץ עם קצת מים, ומניחים את הטוש בפנים.
  • אם אין הרבה אבנית, לפעמים שעה השרייה תניב תוצאות, אבל ליתר ביטחון, אם כבר יש לכם בעיית זרם מים נמוך בגלל ראש טוש סתום, השאירו את ראש המקלחת בחומץ ללילה שלם.
  • לאחר הוצאת ראש הטוש, שוטפים אותו במים, מנגבים. אם היתה סתימה רצינית הברישו את הפתחים במברשת קטנה, למשל מברשת שיניים שאינכם צריכים.
  • יבשו וחברו את ראש המקלחת בחזרה למקומו.

טיפ של אינסטלטור: למי שלא רוצה להתחיל לפרק את הטוש:

 גם התהליך שמתואר למעלה נשמע לכם מסובך מכדי לבצע לבד ללא עזרת אינסטלטור? חוששים שתפשלו בפירוק והרכבת ראש המקלחת ואז תצטרכו לחפש אינסטלטור דחוף לביצוע תיקון יקר שיכולתם למנוע?

אל חשש – הנה טיפ של מיקי האינסטלטור לניקוי ראש טוש מאבנית ללא פירוק והרכבה:

  • קחו שקית ניילון לא גדולה, חזקה ואטומה.
  • מלאו אותה בחומץ עם מעט מים למי שיש מלח לימון זה הכי טוב (ועדיף על חומץ שיתקשה לטפל במקרים קשים).
  • תלו את השקית על ראש הטוש כשכולו טבול בתוך הנוזל, וקשרו היטב.
  • השאירו את ההשרייה ללילה, ולמחרת הורידו את השקית ונקו כמתואר בתהליך הקודם (שטיפה במים, שפשוף במברשת).זה הכל!

עוד טיפ של מיקי האינסטלטור:

אל תחכו שתהיה סתימה בראש המקלחת – בצעו את הניקוי המתואר כאן מדי פעם. זה גם יגרום לראש המקלחת להישאר יפה ומבריק, וגם ימנע סתימות.

בהצלחה!

 

2018-06-25T13:55:18+00:00
Call Now Button